Nabór 2021/2021

PSONI I OREW Olkusz ogłasza nabór do oddziałów przedszkolnych, oddziałów szkoły podstawowej oraz szkoły specjalnej przysposabiającej do pracy na rok szkolny 2021/2022.

Dysponujemy wykwalifikowaną kadrą nauczycieli i specjalistów pracującą w oparciu o najnowsze metody dostosowane do wieku i możliwości psychofizycznych wychowanków.

Kontakt pod nr telefonu 32 307 50 23 , 608 255 110

więcej

Podaruj 1% podatku: KRS 0000371992

1% podatku

Zbliża się okres rozliczania podatku dochodowego za rok 2020. Jak co roku mamy możliwość przekazać 1% naszego podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Będziemy wdzięczni za przekazanie 1% Państwa podatku na rzecz naszego stowarzyszenia. Pozwoli nam to jeszcze skuteczniej pomagać naszym podopiecznym. Wystarczy w wypełnionym formularzu PIT wpisać: KRS 0000371992

Podaruj 1% podatku: KRS 0000371992

więcej

Mikołaj 2020


Deprecated: strpos(): Passing null to parameter #1 ($haystack) of type string is deprecated in /var/www/clients/client10/web18/web/wp-includes/functions.php on line 7244

Deprecated: str_replace(): Passing null to parameter #3 ($subject) of type array|string is deprecated in /var/www/clients/client10/web18/web/wp-includes/functions.php on line 2187

Mikołaju nasz,
dużo paczek masz.
Jak cię ładnie poprosimy,
to nam jedną dasz!

Wszyscy czekaliśmy na ten dzień i w końcu 4 grudnia 2020 roku wychowanków
Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno–Wychowawczego w Olkuszu odwiedził
Święty Mikołaj. Spotkaliśmy się pod naszą piękną choinką i każdy otrzymał
upominek, a później spędziliśmy czas na rozmowach i zabawach przy dźwiękach
zimowych piosenek. To był radosny dzień, pełen wrażeń.

więcej

Andrzejki

W dniu 30 listopada 2020 r. odbyły się Andrzejki w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Olkuszu. Magiczne spotkanie pełne wróżb m. in: ulubiony kolor, rzucanie kości, zawód w przyszłości, zwierzątka i ja oraz czytanie horoskopu na rok 2021. Po magicznych wróżbach odbyło się wspólne karaoke.

więcej

Dzień nauczyciela

„Bo nauczyciel jest kapitanem,
co na okręcie dookoła świata
Płynie wraz z nami przez szkolne lata”

W dniu 14 października w OREW Olkusz Świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Wychowankowie OREW Olkusz wykonali portrety swoich nauczycieli terapeutów.
Na koniec wspólnie oglądaliśmy „Akademię Pana Kleksa”.

więcej

dogoterapia

Dogoterapia

W dniu 30 września 2020r. wychowankowie Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Olkuszu uczestniczyli w  zajęciach z dogoterapii. Piesek Lusi – emerytka Izby Administracji Skarbowej w Krakowie oraz piesek Fado obecnie przekazany do służby w IAS w Białymstoku. Dogoterapia jest jedną z form wspomagania rehabilitacji poprzez ćwiczenia i zabawy z odpowiednio wyszkolonym psem. Bezpośredni kontakt z psem rozwija sferę emocjonalną, wzrasta nasze poczucie własnej wartości. Pies bezgranicznie akceptuje człowieka takim jakim jest.

więcej

zagroda-kopytko

Hipoterapia

W dniu 21 września 2020r. wychowankowie Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Olkuszu uczestniczyli w zajęciach z hipoterapii w Zagrodzie Kopytko. Hipoterapia jest szansą dla dzieci i dorosłych, w leczeniu różnych schorzeń. Kontakt ze zwierzęciem wywołuje w człowieku pozytywną energię, która uspokaja go i napełnia chęcią do życia. Jego terapeutyczna siła tkwi w sposobie jego poruszania się, usposobieniu i charakterze. Jazda na jego grzbiecie, to ciągłe ćwiczenia równowagi, ponadto sposób jego poruszania, uaktywnia niektóre partie mięśni. Ruchy ciała człowieka, który siedzi na wolno idącym koniu są bardzo podobne do ruchów ciała idącego człowieka. W podobny bowiem sposób pracuje jego miednica, kręgosłup oraz barki. Jeśli więc u człowieka występują problemy z równowagą, napięciem mięśni lub skrzywieniem kręgosłupa, siedząc na koniu może doświadczyć uczucia jak przy prawidłowym chodzie.

więcej

Witamy w roku szkolnym 2020/2021

Początek roku szkolnego 2020/2021

Na pajęczych nitkach odlatuje lato.
Dokąd leci, kto to wie,
Pewnie samo nie wie gdzie.
Srebrzy się, snuje, ufa dobrym wiatrom.

Jeszcze słońce grzeje, jeszcze, jeszcze kwitną astry,
Ale czas pożegnać kochane wakacje – zieleń liści, zapach róż.
Żegnajcie nam wakacje – witaj nasza szkoło !

więcej

Ogłoszenie

W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa Zarząd Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niespełnosprawnością Intelektualną Koło w Olkuszu informuje o zawieszeniu zajęć prowadzonych w OREW w terminie od 16.03.2020 do 25.03.2020.

więcej

Zakończenie roku szkolnego

Słowami piosenki …Lato lato,lato czeka… młodzież przywitała wakacje .Przedstawienie przygotowała Pani Monika wraz z uczniami . Na zakończenie roku szkolnego wszyscy uczestnicy Orew-u otrzymali upominki oraz dyplomy .Były podziękowania dla uczniów oraz nauczycieli.

Wszystkim wychowankom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.

więcej

Wycieczka do stadniny ”Kopytko”

W dniu 07.06.2018 wybraliśmy się do stadniny koni ”Kopytko” w Bogucinie Dużym.Zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez panią Agnieszkę,właścicielkę stadniny.Mieliśmy okazje zapoznać się z pracą w stajni (pielęgnowaliśmy i karmiliśmy konie). Każdy z nas mógł się przejechać konno.Zabawa nadal trwała przy rozbijaniu piniaty.Wszyscy mieliśmy z tego wiele radości.Na koniecc zjedliśmy smaczne pieczone ziemniaki.

więcej

” Świeć się z Energą”

Energooszczędny sprzęt AGD wygrany przez Gminę Olkusz w plebiscycie ”Świeć się z Energą” trafił również do naszego OREW-u .
Dziękujemy kierownictwu Gminy Olkusz, za przekazanie sprzętu.

więcej

WYCIECZKA DO ZOO DO KRAKOWA 08.06.2017

W dniu 08.06.2017r. odbyła się wycieczka naszych wychowanków do krakowskiego Zoo. Celem wycieczki było doskonalenie umiejętności radzenia sobie wychowanków w różnych sytuacjach społecznych oraz wzbudzanie szacunku do przyrody i zwierząt. Dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. Przemierzając alejki ogrodu, oglądały z bliska zwierzęta, poznały ich wygląd i tryb życia. Wszyscy byli zadowoleni i uśmiechnięci.  Wycieczka do Zoo była nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale także prawdziwą lekcją przyrody.

więcej

Uroczyste otwarcie Sali Doświadczania Świata oraz Sali Integracji Sensorycznej

Nasz Ośrodek dzięki środkom pozyskanym w I edycji Małopolskiego Budżetu Obywatelskiego pozyskał dwie nowe sale: Doświadczania Świata oraz Integracji Sensorycznej do rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz ruchową. Dziś mieliśmy przyjemność dokonać uroczystego otwarcia tychże sal, przy udziale Szanownych Gości.

więcej

Wspólne kolędowanie

W dniu 22 grudnia mieliśmy zaszczyt brać udział wraz z uczniami i gronem pedagogicznym szkoły podstawowej nr. 9 w Olkuszu w inscenizacji jasełkowej i wspólnym kolędowaniu ….
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

więcej

Wizyta u Św. Mikołaja

6 grudnia mieliśmy przyjemność uczestniczyć w pewnym „Magicznym Spotkaniu” 😉 oraz towarzyszyć Świętemu Mikołajowi w wizycie w Przedszkolu nr 13 w Olkuszu. Serdecznie dziękujemy zaproszenie i fantastyczną zabawę!!!

więcej

Serdecznie dziękujemy!

Serdecznie dziękujemy wszystkim za głosy oddane w Budżecie Obywatelskim na 2017 rok na nasze zadania nr 33 i 40.

Dzięki Waszym głosom będziemy mogli zrealizować kolejny etap remontu naszej placówki.

więcej

Urodziny naszej uczennicy Wiktorii

04 listopada świętowaliśmy w naszym ośrodku urodziny naszej uczennicy – Wiktorii, składamy jej najserdeczniejsze życzenia, dużo zdrowia, radości, uśmiechu na każdy dzień oraz samych sukcesów w dalszej edukacji 🙂

więcej

Wycieczka do Krakowa ma wystawę budowli z klocków Lego

28 października wybraliśmy się na wycieczkę do Krakowa, aby  obejrzeć niezwykle interesującą oraz pouczającą wystawę budowli z klocków Lego. Niezwykłe wrażenie zrobiły na nas repliki znanych światowych zabytków, jak na przykład wieża Eiffla, czy Pałac Kultury i Nauki, ale także a może przede wszystkim największy na świecie samolot zbudowany z klocków Lego oraz postać znanego rajdowca Rafała Sonika i jego quada rzeczywistych rozmiarów 🙂

Po obejrzeniu wystawy mieliśmy możliwość samodzielnie coś zbudować z klocków lego i przekonać się jak jest to jednocześnie twórcze, ale i wymagające zajęcie 🙂

więcej

Dzień Nauczyciela 2016

14 października to szczególny dzień dla nauczycieli – ich święto!!! My również pamiętamy o naszych pedagogach i życzymy im samych pogodnych, słonecznych dni pełnych radości, uśmiechu oraz wielu sukcesów w dalszej pracy!

więcej

Budżet obywatelski

Zapraszamy do zapoznania się z budżetem obywatelskim
 

więcej

Powitanie jesieni w OREW

Powitanie jesieni to dla nas kolejny powód do świetnej zabawy oraz łączenia przyjemnego z pożytecznym 🙂 Zorganizowaliśmy bardzo pouczające, a zarazem niezwykle miłe spotkanie, pobudzające wszystkie zmysły oraz kreatywność naszych wychowanków, a zakończone słodką niespodzianką :).

więcej

Nasza nowa pasja

Naszą nową pasją stał się dekupaż, pod tą obco brzmiącą nazwą kryje się niezwykle efektowna technika plastyczna, dzięki której nawet zużyte i wydawałoby się niepotrzebne przedmioty zyskują nowe życie. A oto efekty naszych działań 🙂

więcej

Nasze pierwsze prace plastyczne w Nowym Roku Szkolnym

Oto efekty pierwszych zajęć plastycznych i technicznych w oddziale gimnazjalnym pt. „Skarby jesieni”. Materiały wykorzystane do wykonania prac w znacznej mierze pochodzą z recyclingu, bo przecież nasi uczniowie są z ekologią za pan brat!!!

więcej

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/2017

1 września 2016 roku rozpoczęliśmy drugi w historii OREW Olkusz Rok Szkolny!!! Serdecznie witamy naszych kochanych uczniów, ich rodziców, kadrę pedagogiczną, wolontariuszy oraz przyjaciół OREW Olkusz, życząc wielu sukcesów i radości w rozpoczynającym się Roku Szkolnym!!!

więcej

Małopolski budżet obywatelski

Ośrodek Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczy w Olkuszu
ul. Kosynierów 12, Osiedle Słowiki
zwraca się z uprzejmą prośbą o oddanie głosu na Projekt z Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego:
WYPOSAŻENIE SALI DOŚWIADCZANIA ŚWIATA I INTEGRACJI SENSORYCZNEJ DO REHABILITACJI OSÓB Z UPOŚLEDZENIEM UMYSŁOWYM I RUCHOWYM
www.bo.malopolska.pl
Kod projektu: PKOLP014
Sala będzie ogólnodostępna !

więcej

Wolne miejsca w oddziale przedszkolnym!

Zapraszamy dzieciaki z niepełnosprawnością sprzężoną do odziału przedszkolnego w naszym ośrodku. Pobyt bezpłatny! Rekrutacja do 15 sierpnia!

więcej

Akademia zakończenia Roku Szkolnego 2015/2016

Rok Szkolny 2015/2016 był dla nas czasem niezwykłym…pełnym nowych doświaczeń, wyzwań, ale też wielu sukcesów, czego przykładem była wspaniała, bardzo uroczysta Akademia z udziałem znamienitych gości. Największe wrażenie wywarły występy naszych kochanych uczniów oraz wspólne śpiewanie.

erdecznie dziękuemy za obecność!!!

więcej

Miła niespodzianka od sponsora

Tuż przed końcem roku szkolnego spotkała nas kolejna miła niespodzianka! Otrzymaliśmy od Zakładu Ubezpieczeń Społecznym oddz. w Olkuszu piękny stolik edukacyjny wraz z zestawem kolorowych krzesełek. Z pewnością będzie nam dobrze służył!

Serdecznie dziękujemy!!!

więcej

Bezpieczne wakacje

Podczas zajęć w naszym ośrodku zawsze staramy się łączyć przyjemne z pożytecznym, tak było i tym razem – uczestniczyliśmy w przedstawieniu zorganizowanym przez sąsiednie Przedszkole nr 13 o bepiecznym zachowaniu. Przedstawienie było pełne humoru, ale też bardzo pouczające, wywarło niezwykłe wrażenie na naszych uczniach.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!!!

więcej

Z savoire vivre za pan brat!

Kolejną majową atrakcją był udział naszych podopiecznych w przedstawieniu organizowanym przez uczniów sąsiedniej Szkoły Podstawowej nr 9 pt. „Savoire vivre na co dzień”. Było to niezwykle pouczające i i ciekawe spotkanie, stanowiło świetny wstęp do tematyki kulturalnego zachowywania się poruszanego na kolejnych zajęciach w naszym ośrodku.Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!!!

więcej

Piknik Rodzinny

Maj to piękny miesiąc, pełen atrakcji, których nie zabrakło także podczas wspólnego Rodzinnego Pikniku w sąsiednim Przedszkolu nr 13. Wyśmienitą atmosferę zapewniły bardzo miłe panie z przedszkola oraz wspaniałe dzieciaki, zabawie nie było końca…Odbyła się także loteria z różnego rodzaju nagrodami, a na koniec słodki poczęstunek 🙂

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!!!

więcej

„Mam pasję”

13 maja mieliśmy przyjemność uczestniczyć w konkursie organizowanym przez sąsiednią Szkołę Podstawową nr 9 pt. „Mam pasję”, podczas którego uczniowie szkoły prezentowali swoje rozmaite talenty. Nasi podopieczni z dużym zainteresowaniem oglądali wszystkie wytępy, zgodnie stwierdzili, iż chętnie wezmą udział w przyszłorocznej edycji konkursu.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!!!

więcej

Wycieczka do stadniny koni w Udorzu

10 maja wybraliśmy się na wycieczkę do stadniny koni w Udorzu. To wyjątkowe i niezwykle urokliwe miejsce, gdzie swój dom mają wspaniałe konie. Mieliśmy możliwość bliżej poznać zasady hodowli koni oraz nawiązać z nimi bezpośredni kontakt – dotykać, głaskać, karmić…
Miłym akcentem na koniec było wspólne smacznie grillowanie 🙂
Polecamy odwiedziny stadniny!!!

więcej

Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych

20 maja uczestniczyliśmy w obchodach Światowego Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie na olkuskim rynku. Obchody rozpoczęły się od wspólnego przemarszu przedstawicieli różnych ośrodków spod Starostwa Powiatowego w Olkuszu na rynek, gdzie odbyła się część oficjalna, a po niej występy artystyczne osób niepełnosprawnych oraz wiele innych atrakcji. Bawiliśmy się wyśmienicie!

więcej

Dogoterapia – miły gość w OREW

Dziś naszym gościem była Kala wraz ze swoją panią. Kala to wspaniały, mądry i kochany piesek, który sprawił nam wiele radości. Czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkanie :).

więcej

Poznajemy nasze miasto – Olkusz

Ciepłe, wiosenne dni zachęcają nas do spacerów i pieszych wycieczek. Tym razem wybraliśmy się na olkuską starówkę. Oczywiście wycieczka nie mogła obejść się bez odwiedzin w kawiarnii i słodkiego co nieco :).

więcej

Podziękowania

Wychowankowie, Dyrekcja oraz kadra pedagogiczna pragną serdecznie podziękować wszystkim wolontariuszom i „Przyjaciołom OREW” za bezinteresowną pomoc i wsparcie naszego ośrodka.

więcej

Powitanie Wiosny w OREW

21 marca witaliśmy wiosnę, spotkanie rozpoczęliśmy od Porannego Kręgu, potem czytaliśmy wiersze, następnie odbyły  się występy naszych podopiecznych, słodki poczęstunek oraz oczywiście palenie Marzanny, aby wreszcie przegonić zimę!

więcej

Nasza Palma Wielkanocna

Tuż przed Niedzielą Palmową wykonaliśmy wspólnie Palmę Wielkanocą, było to nie lada wyzwanie, ale też satysfakcjonująca praca i wspaniała zabawa! Wykonaną Palmę zanieśliśmy wspólnie do pobliskiego Kościoła p.w. Dobrego Pasterza.

więcej

Wspólne gotowanie

W naszym ośrodku cyklicznie odbywają się zajęcia z gotowania w ramach przysposobienia do pracy oraz zajęć technicznych. Dziś wspólnie gotowaliśmy kluski na parze z sosem truskawkomwym oraz przyrządzaliśmy napój pomarańczowy. Palce lizać!!! 😉

więcej

Zabawa karnawałowa

W środę 13.01.2016r. odbyła się w naszym ośrodku integracyjna zabawa karnawałowa! Naszymi gośćmi byli uczestnicy Warszatów Terapii Zajęciowej w Olkuszu, przy ul. Gęsiej oraz członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Osób z upośledzeniem Umysłowym Koło w Olkszu. Zabawa była wyśmienita! Wszyscy uczestnicy bawili się wpsaniale przy dźwiękach muzyki oraz biesiadując przy stole pełnym smakołyków 🙂

więcej

Spotkanie Wigilijne w OREW

Dnia 22.12.2015 odbyło się w naszym Ośrodku Spotkanie Wigilijne. W miłej, radosnej atmosferze świętowaliśmy wraz z uczniami, rodzicami, pracownikami, zaproszonymi gośćmi, Zarządem PSOUU koło w Olkuszu oraz Dyrekcją naszego Ośrodka.  Spotkanie rozpoczęło się od przemówienia Pana Dyrektora Tadeusza Żuchowicza, następnie odbyła się inscenizacja słowno-muzyczna z udziałem podopiecznym i wychowawców. Całości spotkania dopełniły miłe, wzajemne świąteczne życzenia, smaczny poczęstunek oraz wspólne radosne kolendowanie.

Dziękujemy wszystkim obecnym za stworzenie wspaniałem atmosfery i aktywne uczestnictwo w naszym spotkaniu.

więcej

Święta Bożego Narodzenia w PSOUU

Nam wszystkim  życzę, abyśmy  potrafili wspólnie budować.

W dialogu poszukiwać konsensusu i wzajemnej akceptacji.

Niech nowy 2016 rok będzie rokiem patrzenia w przyszłość,

a nie tylko na to co tu i teraz.

Niech Święta Bożego Narodzenia będą dla nas wszystkich probierzem wytrwania w dobrej woli i dobrych postanowieniach.

Abyśmy w tej uroczystej i podniosłej scenerii Świąt odkryli głębokie pragnienie bycia lepszymi.

Życzę aby…

przy świątecznym stole nie zabrakło ciepłej rodzinnej atmosfery, a Nowy Rok niósł ze sobą szczęście  i pomyślność.

Aby wszystkie dni w  roku były piękne jak wigilijny wieczór.

Niech Wasze twarze i twarze Waszych najbliższych zawsze rozpromienia uśmiech,

a Gwiazda Betlejemska prowadzi do sukcesów, ku szczytom.

Zarząd PSOUU Koło w Olkuszu oraz  Dyrekcja OREW  w Olkuszu

więcej

Wizyta w Bibliotece Miejskiej w Olkuszu 10.12.2015

Dziesiątego grudnia wychowankowie z Oddziału Edukacyjno – Terapeutycznego OREW w Olkuszu wraz z swoimi paniami udali się na wycieczkę do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu.

Tego dnia nasi uczniowie mieli możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i czytelni dla dzieci i młodzieży. Dowiedzieć się jak można stać się  czytelnikiem Biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Wszystkim wychowanką bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki. Pani Agata wypożyczyły kilka książeczek,  by móc je czytać  uczniom w Ośrodku. W drugiej części wizyty Orewiacy wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr.4 w Olkuszu, z klasy VI zostali zaproszeni przez panią Beatę Dziąbek do czytelni gdzie zaprezentowała multimedialny pokaz slajdów pt. ,, Dawne Tradycje Bożonarodzeniowe”.

Na zakończenie spotkania w Bibliotece dzieci gorąco podziękowały panią Bibliotekarkom za oprowadzenie po świecie książki i zapowiedziały, że będą częściej odwiedzać Bibliotekę.

więcej

Witaj Mikołaju!!! 7.12.2015

Wszystkie dzieci kochają tak samo mocno Mikołaja, i tak samo oczekują jego przyjścia. Święty odwiedza wszystkie grzeczne dzieci, zatem wychowanków Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Olkuszu nie mógł ominąć. Tegorocznym Mikołajkom towarzyszyły słodkie upominki, dobra zabawa, uśmiech i radość na twarzach wszystkich dzieci.

Zapraszamy Św. Mikołaja za rok !

więcej

Spotkanie w Wróżką Kingą 30.11. 2015

Dziś w Naszym Ośrodku z okazji Andrzejek odbyło się spotkanie z ,,Wróżką Kingą’’. Gdy wybiła godzina 12.00 podopieczni zostali zaproszeni do specjalnie przegotowanych na tę okazję stolików przy których Wróżka Kinga na rozmaite sposoby przepowiadała każdemu chętnemu przyszłość. W  tle słychać było nastrojową muzykę. Było także lanie wosku  przez klucz, losowanie kartek z wróżbą, zabawa z butami. Na koniec każdy został obdarowany słodkim poczęstunkiem.

Naprawdę, był to dla naszych wychowanków dzień pełen wrażeń oraz ciekawych gier i zabaw. Ciekawe tylko, czy wróżby się spełnią ?

więcej

Wizyta w markecie 14.11.2015

Dziś Pani Ewelinka wraz z grupą wychowanków wybrała się do pobliskiego marketu. Każdy z wychowanków miał okazje do samodzielnego zrobienia drobnych zakupów.

więcej

Pierwsza Zabawa Integracyjna w OREW w Olkuszu 22.10.2015

Dziś odbyła się pierwsza zabawa integracyjna w której wzięli udział Nasi Orewiacy wraz z rodzicami, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Olkusza, członkowie zarządu PSOUU oraz nauczyciele i wolontariusze.

Wszyscy, bez względu na wiek bawili się wyśmienicie przy specjalnie przygotowanych utworach integracyjno – muzycznych. Oczywiście nie zabrakło słodkiego poczęstunku! Spotkanie to było niewątpliwą okazją do nawiązania nowych przyjaźni. Zabawa trwała do wieczora.

Pracownicy OREW wraz z wychowankami Serdecznie Dziękują za przybycie wszystkim gościom i wspólną zabawę.

więcej

Wszyscy lubimy bajki 13.11.2015

Dziś wychowanków OREW odwiedził niezwykły gość. Pani Irena Włodarczyk – poetka, laureatka Olkuskiej Nagrody Artystycznej, posługująca się pseudonimem Babcia Renia osobiście odczytała, swojego autorstwa wiersze z morałemNaszym Wychowankom. Po wysłuchaniu wierszy, dzieci miały okazje wykazać się artystycznie. Powstały piękne rysunki.

Serdecznie dziękujemy Babci Renii za odwiedziny i zapraszamy ponownie do Naszego Ośrodka.

więcej

Wyjazd studyjny 01 października 2015 r. do Bielska-Białej

Przewodnicząca Zarządu Koła Anna Kostulska uczestniczyła w studyjnym wyjeździe do

Bielskiego Stowarzyszenia Artystycznego. Pełna inspiracji wyprawa zaowocuje w pracy

Stowarzyszenia.

więcej

18-te Urodziny Kamilki 14.09.2015

14 września 2015 Kamilka Kałwa ma urodziny. Sympatyczna uroczystość w OREW-ie odbyła się

11 września 2015 Urodzinowy tort, pięknie udekorowana sala, udział przyjaciół, życzenia i prezenty

Dopełniły całości. 100 lat!!! Kamilko.

więcej

Wycieczka do Wrocławia

08-09. lipca 2015 r. tradycyjnie nasi podopieczni wyruszyli na turystyczne szlaki – w tym roku

do Wrocławia. Starówka, Panorama Racławicka, Ostrów Tumski, Ogród Botaniczny, trochę słońca,

trochę deszczu i wspaniała rodzinna atmosfera – takie wspomnienia przywieźliśmy z podróży.

więcej

Teatr Niepełnosprawnych

17 stycznia 2015 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbyło się podsumowanie projektu

realizowanego wspólnie ze Stowarzyszeniem „Wszyscy dla Wszystkich” p.n. Teatr

Niepełnosprawnych, w którym brało udział kilkoro naszych podopiecznych.

więcej

Cordis Nobilis 7.02.2015

W dniu 07 lutego odbyła się VI Gala, na której nasze Stowarzyszenie z rąk Burmistrza Olkusz

p. Romana Piaśnika otrzymało nagrodę Cordis Nobilis za rok 2014, przyznaną przez Kapitułę w

kategorii – Organizacja.

więcej

Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło W Olkuszu powstało w 1994 r. Członkami Stowarzyszenia są rodzice osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz inne osoby. Działalność Stowarzyszenia opiera się na pracy społecznej ogółu członków, oraz wspierających ich wolontariuszy.

Kosynierów 12, 32-300 Olkusz +48 606 143 585 +48 606 385 374 zk.olkusz@psouu.org.pl
Numer konta: 86 8450 0005 0050 0554 2909 0001
Znajdziesz nas tutaj