Podaruj 1% podatku: KRS 0000371992

1% podatku

Zbliża się okres rozliczania podatku dochodowego za rok 2020. Jak co roku mamy możliwość przekazać 1% naszego podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Będziemy wdzięczni za przekazanie 1% Państwa podatku na rzecz naszego stowarzyszenia. Pozwoli nam to jeszcze skuteczniej pomagać naszym podopiecznym. Wystarczy w wypełnionym formularzu PIT wpisać: KRS 0000371992

Podaruj 1% podatku: KRS 0000371992

więcej

Ogłoszenie

W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa Zarząd Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niespełnosprawnością Intelektualną Koło w Olkuszu informuje o zawieszeniu zajęć prowadzonych w OREW w terminie od 16.03.2020 do 25.03.2020.

więcej

Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych

W dniach 13,14,15 czerwca 2018 obchodziliśmy ”Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych”

W pierwszym dniu,nasi podopieczni uczestniczyli w uroczystym otwarciu turnieju.Wzięli w udział w grze tenisa stołowego osób niepełnosprawnych.

W drugim dniu odbył się ”Marsz Godności”. Po zbiórce uczestników pod Starostwem w Olkuszu ruszył marsz ulicami miasta ,aż do Rynku.W części oficjalnej pt ”Nasze marzenia płyną do nieba”uniosły się białe i czerwone balony .W części artystycznej występ Filipa Tyliby sprawił że wszyscy tańczyli i śpiewali .

W dniu trzecim w MDK w Wolbromiu życzeniom dla osób niepełnosprawnych nie było końca ,a występy i piknik sprawił że uśmiech gościł wszystkim uczestnikom w tym dniu .

więcej

10 maja 2018  w siedzibie Stowarzyszenia odbyło się Walne Zebranie Członków naszego Stowarzyszenia .
Na zebraniu  przedstawiono sprawozdanie z działalności Koła za rok 2017,oraz sprawozdanie finansowe jak i sprawozdanie Komisji Rewizyjnej

więcej

”Rehabilitacja drogą do sprawności”

W maju została podpisana umowa na realizację zadania publicznego ”Rehabilitacja drogą do sprawności”.
Zadanie jest finansowane z Budżetu Województwa Małopolskiego w ramach II edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego .

więcej

Opel VIVARO

Zakupiliśmy samochód osobowy Opel VIVARO do przewozu osób niepełnosprawnych.
Samochód został dofinansowany ze środków PFRON.

więcej

AMICUS HOMINUM

Laureatem Nagrody Samorządu Województwa Małopolskiego ,,AMICUS HOMINUM” w kategorii Pomoc Niepełnosprawnym ,została Anna Kostulska.
Serdecznie gratulujemy,i życzymy dalszych sukcesów.

więcej

Zabawa

04.12.2017.
Jak co roku,została zorganizowana zabawa dla niepełnosprawnych.W raz z opiekunami bawili się w rytmach  ulubionych piosenek.Dobra zabawa nie miała końca.Gdy siły nam opadły,posililiśmy się smaczną pizzą 🙂

więcej

Póki pogoda…

18.10.2017
Miłe popołudnie spędzili podopieczni stowarzyszenia ,wraz z rodzicami czekając na pieczone ziemniaki.Dopisująca październikowa pogoda,dobre jedzenie , fajna muzyka i towarzystwo spowodowały,że żal było kończyć spotkanie.

więcej

Piękno Beskidu Śląskiego

20-21.06.2017
W tych dniach zawitaliśmy do Ustronia i skierowaliśmy się na Górę Równica.Tam podziwialiśmy widoki na przepiękne okolice.Następnie udaliśmy się do Leśnego Parku Niespodzianek .Długi trzygodzinny spacer ,obcowanie ze zwierzętami,oglądnie i słuchanie bajek znajdujących się specjalnych domkach,dały wiele radości.Robiło to wielkie wrażenie ,i nie tak łatwo było iść dalej.Podróż specjalnym pociągiem po Wiśle, jak i odwiedzenie skoczni w Malince (niektórzy nawet wjechali wyciągiem na samą górę)oraz zwiedzenie zabytkowego Zamku Prezydenckiego , wodospad ,zaporę w Wiśle-Czarne pozostawiły miłe wspomnienia w naszych pamięciach.Po tych emocjach i wrażeniach udaliśmy się w stronę domu ,po drodze zatrzymując  się jeszcze w Salmopolu.Z wyjazdu cieszyli się niepełnosprawni jak również rodzice (opiekunowie)którzy mogli odpocząć od dnia codziennego i spotkać się w gronie dobrych znajomych.

więcej

Europejski Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych

więcej

Good Deeds Dey

W ramach akcji ,,Good Deeds Dey” 30,03,2017r  naszą placówkę odwiedziły wolontariuszki .Nasi podopieczni miło spędzili czas na zabawie,oraz wspólnym wykonywaniu prac plastycznych.
Dziękujemy .

więcej

Zabawa Andrzejkowa 2016

W dniu 29.11.2016 w siedzibie Stowarzyszenia bawili się podopieczni wraz z Rodzinami na imprezie Andrzejkowej. Oprawę muzyczną zapewnił dj Sosen. Wróżka-czarodziejka wróżyła uczestnikom zabawy, było wiele radości i śmiechu. Wszyscy świetnie się bawili. Był także i poczęstunek. Do zabawy włączyły się wolontariuszki z II LO i z ZS Nr. 4.

więcej

Serdecznie dziękujemy!

Serdecznie dziękujemy wszystkim za głosy oddane w Budżecie Obywatelskim na 2017 rok na nasze zadania nr 33 i 40.

Dzięki Waszym głosom będziemy mogli zrealizować kolejny etap remontu naszej placówki.

więcej

Wyjazd studyjny do Nowego Sącza

W dniu 16.09.2016 r. przedstawiciele naszego stowarzyszenia uczestniczyli w wyjeździe studyjnym do Nowego Sącza.
Wyjazd zorganizowało Centrum Wspomagania Organizacji Pozarządowych „POMOST” z Olkusza. Odwiedziliśmy Stowarzyszenie „NADZIEJA”, które prowadzi różne placówki dla osób niepełnosprawnych intelektualnie m.in. WTZ, Świetlicę terapeutyczną oraz prowadzi rehabilitację. Drugie stowarzyszenie to Sursum Corda, który promuje wolontariat i właśnie wolontariuszka tego stowarzyszenia oprowadziła nas po mieście opowiadając wiele ciekawych historii miasta.

więcej

Radosna nowina!

Serdecznie dziękujemy wszystkim sympatykom PSOUU Koła w Olkuszu, którzy głosowali na nasz projekt  „Wyposażenie Sali Doświadczenia Świata i Integracji Sensorycznej do rehabilitacji osób  upośledzeniem umysłowym” z Małopolskiego Budżetu Obywatelskiego. Wygraliśmy ! Dzięki Wam nasi podopieczni będą mogli skorzystać z jeszcze jednej formy rehabilitacji.

więcej

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

W dniach 28-29.06.2016 r Psouu Koło w Olkuszu zorganizowało wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Odwiedziliśmy Zamek w Chęcinach, Muzeum Zabawek w Kielcach, byliśmy na Św.Krzyżu a w drugim dniu w Kurozwękach. Dwudniowy pobyt zakończyliśmy na basenach w Solcu. Pogoda nam dopisała, wszyscy byli bardzo zadowoleni z wyjazdu i czekają na następne.

DSC_1052

więcej

Wycieczka do Wrocławia

08-09. lipca 2015 r. tradycyjnie nasi podopieczni wyruszyli na turystyczne szlaki – w tym roku

do Wrocławia. Starówka, Panorama Racławicka, Ostrów Tumski, Ogród Botaniczny, trochę słońca,

trochę deszczu i wspaniała rodzinna atmosfera – takie wspomnienia przywieźliśmy z podróży.

więcej

Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną 05.05.2015

05 maja 2015 odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością

Intelektualną z udziałem Starosty Olkuskiego p. Pawła Piasnego. Przemarsz ulicami Miasta

I Festyn Integracyjny na Czarnej Górze zgromadził organizacje zrzeszające osoby niepełnosprawne

I ich opiekunów ze wszystkich środowisk Powiatu Olkuskiego.

więcej

Walne Zebranie za rok 2014.

W dniu 17 marca odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze członków Olkuskiego

Koła Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, podsumowujące

działalność za lata 2011-2014. Dokonano wyboru władz Koła na nową kadencję.

 

 

 

więcej

Teatr Niepełnosprawnych

17 stycznia 2015 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbyło się podsumowanie projektu

realizowanego wspólnie ze Stowarzyszeniem „Wszyscy dla Wszystkich” p.n. Teatr

Niepełnosprawnych, w którym brało udział kilkoro naszych podopiecznych.

więcej

Cordis Nobilis 7.02.2015

W dniu 07 lutego odbyła się VI Gala, na której nasze Stowarzyszenie z rąk Burmistrza Olkusz

p. Romana Piaśnika otrzymało nagrodę Cordis Nobilis za rok 2014, przyznaną przez Kapitułę w

kategorii – Organizacja.

więcej

Walne Zebranie członków olkuskiego Koła Polskiego 14.03.2014

14.03. odbyło się Walne Zebranie członków olkuskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.

więcej

Targi Edukacyjne 22.02.2014

Dnia 22.02. w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu o godzinie 11:00-16:00 odbyły się II Targi Edukacyjne zorganizowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz oraz Starostę Olkuskiego dla Rodziców, Uczniów i wszystkich zainteresowanych. Stowarzyszenie nasze po raz pierwszy brało udział w targach, w związku z tworzonym przez nas Ośrodkiem – Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczym.

więcej

Zabawa karnawałowa w restauracji Gwarek 28.01.2014

W dniu 28.01. odbyła się zabawa karnawałowa dla naszych niepełnosprawnych podopiecznych.Dzięki uprzejmości panów Macieja i Kazimierza Domagałów bawiliśmy się w pięknych salach restauracji GWAREK. Bawili się z nami wolontariusze z I LO w Olkuszu wraz z opiekunką – pedagogiem, Panią mgr Beatą Szymczyk – Bąchór.

więcej

VIII Koncert Charytatywny 14.12.2013

14.12. nasi podopieczni uczestniczyli w VIII Koncercie Charytatywnym organizowanym przez stowarzyszenie „Wszyscy dla Wszystkich”, biorąc udział w przedstawieniu Teatru Niepełnosprawnych „Dom z marzeń”.

więcej

Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło W Olkuszu powstało w 1994 r. Członkami Stowarzyszenia są rodzice osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz inne osoby. Działalność Stowarzyszenia opiera się na pracy społecznej ogółu członków, oraz wspierających ich wolontariuszy.

Kosynierów 12, 32-300 Olkusz +48 606 143 585 +48 606 385 374 zk.olkusz@psouu.org.pl
Numer konta: 86 8450 0005 0050 0554 2909 0001
Znajdziesz nas tutaj